A Kínai kenderpálmát (Trachycarpus fortunei) bátran lehet tartani a jobb klímatikus adottságú hazai kertekben. Első sorban szoliter, mely különleges hangulatot teremt a kertben, vagy teraszokon.
Európa legismertebb, legnagyobb példányszámban ültetett pálmafaja, mert éghajlati igénye nem csak a Földközi-tenger térségére korlátozza ültetését. A kínai kenderpálma (Trachycarpus fortunei) Nyugat-, Dél- és Közép-Kína (a Himalájától a Kelet-kínai-tengerig) hegyvidéki területeiről származik. A kemény tél és az alacsony téli hőmérséklet nem ritka ezeken a vidékeken. Emiatt a kínai kenderpálmának kifejezetten jó a hidegtűrése. Nyugat- és Közép-Európa enyhébb telű vidékein a kertekben egyre gyakrabban találkozhatunk vele. Nagyjából 150 évvel ezelőtt került Európába és azóta egyre nagyobb népszerűségnek örvend.
A matuzsálem korú példányai nem ritkán meghaladják a 10 méteres magasságot! Sűrű rostköpeny védi a törzsét, aminek valószínűleg a nagyobb téli hidegekben is van jelentősége. Törzse érdekes módon alulról felfelé haladva egyre vastagabb. Legyező alakú levelei miatt a legyezőpálmákhoz sorolja a botanika tudománya. Amikor a hidegtűrését próbálják megállapítani, általában -18 Celsius fokot szoktak meghatározni, amit védelem nélkül is átvészelhet egy átlagos hidegtűrésű példány, de a bulgáriai Plovdivban két példány a 80-as években -27,5 C-ot is túléltek! Könnyen tartható pálmáról van szó, de két dologra oda kell figyelni, mégpedig a jó vízáteresztő képességű talajokat kedveli, mert nem tűri főleg télen a pangó vízet, a másik, hogy nem tűri a nyári aszályt, a száraz forró nyarakat. Hogy valami jó is legyen a globális felmelegedésben, mára hazánk jelentős részén tartható a szabadban téli védelem nélkül!