Az Évelő tollborzfű (Pennisetum alopecuroides) gömbölyded, lehajló szárú díszfű közepes termetű, nyár végén nyíló tömött virágzata igen dekoratív, üvegmosókefére emlékeztet. A tollszerű virágai és a bokros növekedése az év számos szakaszában örömet nyújt a kertésznek.
A Pennisetum alopecuroides, más néven Évelő tollborzfű, a kertekben és parkokban gyakran megtalálható népszerű dísznövény. Ezt a növényt leginkább az elegáns és buja tollszerű virágzata teszi különlegessé. A tollborzfű széles körben elterjedt a tájépítészetben, mivel szépségével és sokoldalúságával a kertek és kerttervezések ékes dísze lehet.
Az évelő tollborzfű egy kompakt, gömbölyded, lehajló szárú cserjeszerű díszfű, amely általában 60-120 cm magasra nő. Tőzegben gazdag, jó vízáteresztő talajban érzi magát a legjobban, de megbirkózik a közepes tápanyagtartalmú talajokkal is. Az átlagos vízellátás és a napsütéses vagy félárnyékos elhelyezés ideális a növény számára.
Az évelő tollborzfű virágzata nyár végén, ősszel bontakozik ki. A virágok hosszú szárakon helyezkednek el, és selymes, pihés tollak formájában jelennek meg, amelyek aranybarna vagy krémszínűek lehetnek. A virágok kellemes, puha megjelenésükkel és mozgásukkal szélben a kert látványos részévé válnak.
Ezenkívül az évelő tollborzfű levelei is dekoratívak. Hosszúkásak, sötétzöld színűek, tömött, bokros megjelenést kölcsönöz a növénynek.
Az évelő tollborzfű rendkívül sokoldalú növény, amelyet különböző kerti stílusokban lehet felhasználni. Tökéletes választás lehet szoliterként, vagy tömeges ültetésként egyaránt. A kerti tavak, patakok vagy vízesések környékén is nagyszerűen mutat, mivel hozzájárul a vízi környezet hangulatának fokozásához. Vagy évelő ágyásokba, sziklakertekbe, szegélynövényként is használhatjuk.
A gondozása során az évelő tollborzfű nem igényel különösebb figyelmet. Rendszeres öntözésre van szüksége, különösen a szárazabb időszakokban, hogy megőrizze szépségét és egészségét. A virágok elnyílása után ajánlott levágni a száraz részeket, hogy a növény ápolt és rendezett megjelenést mutasson.