Az Európai lószőrpálma (Chamaerops humilis), Nyugat-Mediterránemuban honos, legfeljebb 6 m magasra megnövő legyezőpálma, a lószőrre hasonlító törzsborításról kapta nevét. A viszonylag jó fagytűrésű (-15ºC-ig) pálma általában tőből sarjadzik és akár több tíz törzsből álló bokrot alkot.
Az európai lószőrpálma kiválóan mutat bármilyen környezetben. Gyakorlatilag az egész növény pálmalevelek tömegéből áll. Több törzset nevel, ezért a bokorpálmák közé soroljuk. Alacsony termete miatt a mediterrán térségben főleg nagyobb fák, pálmák, vagy falak tövébe ültetik, de dézsás növénynek is kiváló! Nálunk teljes napot igényel, de a klasszikus mediterrán éghajlaton félárnyékos helyeken is jól érzi magát. A hűvösebb, nedvesebb éghajlaton hajlamos a gombás megbetegedésekre. Ha minden igénye ki van elégítve is, elég lassú növekedésű, ezért nem szerencsés teljesen magára hagyni, bár kiváló szárazságtűrésű, nagyon strapabíró pálma. Ha megszeretnénk mutatni törzsét, távolítsuk el a törzsre lapuló száraz leveleit. Ehhez használjunk vastag bőrkesztyűt, mert a levélnyelein fűrészfogasan helyezkednek el tövisek sokasága. Botanikai, latin nevének második tagja ’humilis’ a termetére utal, mert latinban alacsonyat jelent. Hazájában, a Földközi-tenger térségében a legidősebb példányok is csak ritkán haladják meg az 5 méteres magasságot. Természetes élőhelye a Földközi-tenger nyugati medencéje, Olaszország délnyugati részétől a Riviérán keresztül Spanyolország keleti, délkeleti partján végig haladva egészen Portugália déli részéig. Élőhelye átnyúlik Afrika északnyugati részébe, az Atlasz-hegységbe, ahol a kék változata (Chamaerops humilis var. cerifera) él. Még egy változata él a természetben, méghozzá Sziciliától északra található Lipari-szigeteken, az alapfajnál kompaktabb Chamaerops humilis var. vulcano. Sokáig az egyedüli honos pálmának tartották Európában, de a botanikusok pár évtizede a krétai datolyapálmát (Phoenix theophrasti) is önálló fajnak és honosnak minősítették.
1. Fény: Napos, félárnyékos helyre ültessük
2.Talaj: Laza és jó vízelvezetéssel rendelkező talajba ültessük.
4. Öntözés: A pálma nem szereti a túlzott öntözést.
5. Trágyázás:Tavasszal és nyáron trágyázzuk meg a növényt lassú felszívódású műtrágyával.
6. Metszés: Ha szükséges, távolítsuk el a hervadt vagy sérült leveleket, de ne metszük vissza a friss hajtásokat, hacsak nincs rá valós szükség.