Bejelentkezés
Regisztrálás
Keresés
Keresés
Kategóriák
Főoldal
Bolt
Rólunk
Magazin
Kapcsolat
Arborétum
Enciklopédia
Szakmai blog
Menü
Enciklopédia
Szakmai blog
Főoldal
Bolt
Rólunk
Magazin
Kapcsolat
Arborétum
Bejelentkezés
Regisztrálás
A kosár üres
íntözés
Témák
A Föld kertészeti jelentöséggel bíró növényei
A Pinus nemzetség
Általános
Balatoni Riviéra
Bambuszok
Bio növények
Borókák
Cédrusok
Ciprusok
Délközeli kertek
Egzóták a magyar kertekben
Energianövények
Érdekességek
Fenyők
Gyümölcstermö növények
Jegenyefenyők
Kerttervezés
Klimatológia
Könyvajánló
Lucfenyők
Mahóniák
Növényleírások
Növénytermesztési tanácsok
Pálmák
Pálmaliliomok
Tölgyek
Kiemelt írások
Fontos Tudnivalók az Őszi és Téli Növényvásárlásról
Tölgyek reneszánsza
Keresés:
Címke: intozes
Ha elfolynak a vizek
Az ismétlődő tiszai árvizek után alig pár hónappal ujjnyi repedések jelezték Közép-Magyarországon: sikerült elvezetni a vizet. Idén áprilisban a legnagyobb vész idején így fogalmazott az ökológus: ideje, hogy a Tisza végre ne egy vécélehúzó legyen sz ...
Elolvasom
Új ültetésű növények nyári gondozása
Hőn szeretett növényeink lendületes fejlődéséhez négy feltételnek mindenképpen teljesülnie kell: első a gyommentes talaj, (második a Ferencváros, mondaná egy kedves ismerősöm…), de a tréfát félretéve, következő a megfelelő nedvesség, ezután a tápanyagban dús talaj, illetve a megfelelő hőmérséklet következik. (Emellett számtalan egyéb tényező is közrejátszik a növekedést illetően.) Természetesen ez nem rangsor, hiszen ha bármelyik nem megfelelő, úgy növénykénk bizony nem fog minket csúcsteljesítménnyel elkápráztatni. Jó példa erre a Leyland-ciprus, melynek egyes változatai másfél méteres évi növekedésre is képesek, kiélt talajú ősgyepbe ültetve, öntözés nélküli forróságban csoda ha egyáltalán életben marad, esetleg minden erejét összeszedve kiizzad egy pár centis növekedést.
Elolvasom
Ültethetünk-e növényeket nyáron?
Edényes növényeket a téli fagyos időszak kivételével bármikor ültethetünk, de a nyári melegben kiültetett növényeket gondosabban kell ápolnunk, mint a tavasszal, vagy ősszel kiültetetteket. A kiültetést követően az addig csak kis edényben növő gyökerek megkezdik a környező talaj átszövését, de amíg ez nem történik meg, növényünk csak az eredeti, a cserépből kapott kis földlabda készleteivel gazdálkodhat. A kertészetek az edényes növényeket minden nap öntözik, az ehhez hozzászokott kerti újoncunk bizony néhány hétig még rendszeres, kiadós öntözést igényel, amit csak akkor hagyhatunk abba, vagy csökkenthetünk, amikor a gyökerek már mélyebb talajrétegbe értek. Ez két héttől akár öt-hat hétig is tarthat.
Elolvasom