Nincs engedélyezve a javascript.

Témák

A Föld kertészeti jelentöséggel bíró növényei
A Pinus nemzetség
Általános
Balatoni Riviéra
Bambuszok
Bio növények
Borókák
Cédrusok
Ciprusok
Délközeli kertek
Egzóták a magyar kertekben
Energianövények
Érdekességek
Fenyők
Gyümölcstermö növények
Jegenyefenyők
Kerttervezés
Klimatológia
Könyvajánló
Lucfenyők
Mahóniák
Növényleírások
Növénytermesztési tanácsok
Pálmák
Pálmaliliomok
Tölgyek
origo.hu

Egy gödöllői vadkörtefa lett az év fája

Egy gödöllői vadkörtefa lett az "Év fája" az Ökotárs Alapítvány szavazásán - tájékoztatta a szervezet az MTI-t. Negyedik alkalommal rendezte meg az Ökotárs Alapítvány az "Év fája" versenyt, amelyben "különös erővel" bíró fák versengenek: képesek egy-egy közösség, család vagy egy egész település figyelmét megnyerni.





Az év fája, Fotó: Takács Gábor



Idén 41 fa vett részt a versenyben, melyből 12 lett döntős, a fákra összesen 18 ezer 661 szavazat érkezett. Az "Év fája" fődíját 4059 szavazattal a Mesebeli vén vackorfa, avagy a gödöllői magányos óriás története címmel nevezett fa nyerte, amely a gödöllői Szent István Egyetem botanikus kertjében áll.



A versenyben második lett egy nagykőrösi kocsányos tölgy, harmadik pedig egy nyíregyházi fehér nyárfa. Az egyik különdíjat, a "Hős fa" címet olyan fa nyerheti el, amelynek élete vagy természetes környezete, élőhelye veszélyben van, megmentéséért a jelölők sikeresen küzdöttek vagy küzdenek még most is. A pénteki eredményhirdetésen egy solymári körtefa kapta meg ezt a címet.


A másik különdíjat, az Országos Erdészeti Egyesület elismerését egy 300 éves berkenyefa kapta - olvasható az összegzésben.



A közlemény kitér arra is, hogy a vetélkedő első helyezettje szokás szerint részt vesz a 2014-ben megrendezendő "Európai év fája" versenyen, amelyen kétszer egymás után is magyar fa nyerte a fődíjat: 2011-ben egy felsőmocsoládi hársfa, 2012-ben pedig az egri termálfürdő platánja lett a győztes hét ország jelöltjei közül.



Az alapítvány az "Év fája" versennyel a közvetlen környezetünkben élő fákra és általában a természet fontosságára, mindennapi életünkben betöltött szerepére szeretné felhívni a figyelmet.



Kommentek a bejegyzéshez